Most viewed Wikipedia articles on March 18 , 2023

Оксен Васильович Лісовий — український учитель, організатор освіти, військовослужбовець Збройних сил України, кандидат філософських наук (2012), доцент (2015). Директор Національного центру «Мала академія наук України». Заслужений працівник освіти України (2021). Лауреат Державної премії України в галузі освіти (2012).

Views: 26.6k

YouTube — популярний відеохостинг, що надає послуги розміщення відеоматеріалів. Заснований 14 лютого 2005 року трьома працівниками PayPal: Чадом Герлі, Стівеном Чені та Джаведом Карімом. Зараз є підрозділом компанії Google. Станом на серпень 2019 року YouTube є другим за відвідуваністю сайтом в Інтернеті.

Views: 11.6k

Римський статут Міжнародного Кримінального Суду — міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і набрав чинності з 1 липня 2002 року. Станом на вересень 2019 року Римський статут підписали всього 155 держав, але ратифікували 122 держав.

Views: 8.3k

Майла Нурмі, відоміша під псевдонімом Вампіра — американська акторка театру та кіно фінського походження, культова для фільмів жахів.

Views: 6.2k

Google, українською мовою ґуґл, англ. Google LLC — американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін.

Views: 5.9k

Каліфо́рнія — штат, що охоплює південну половину західного узбережжя Сполучених Штатів. З населенням 39 мільйонів і площею 410 тис. квадратних кілометрів, Каліфорнія — найбільший американський штат за населенням і третій за площею. Столиця Каліфорнії — Сакраменто, найбільш населене місто — Лос-Анджелес.

Views: 5.6k

Alphabet Inc. — міжнародний конгломерат компаній, створений 2 жовтня 2015 року американськими програмістами і підприємцями Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном, до якого увійшла компанія Google та інші компанії, якими вони володіли безпосередньо або через Google. Після завершення реструктуризації всі акції Google були автоматично замінені на таку саму кількість акцій Alphabet, які продовжують торгуватися на біржі Nasdaq як GOOGL і GOOG.

Views: 5.4k

Сан-Бруно — місто в США, в окрузі Сан-Матео штату Каліфорнія. Населення — 41 114 осіб (2010).

Views: 5.4k

Стів Чен — комп'ютерний інженер та інтернет-підприємець, співзасновник відеохостингу YouTube.

Views: 5.3k

Міжнаро́дний криміна́льний суд (МКС) — перший правовий інститут, що діє постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Існує з липня 2002 року.

Views: 4.4k

МіГ-29 — багатоцільовий радянський винищувач четвертого покоління. Був основним багатоцільовим винищувачем країн Варшавського договору та СРСР впродовж 80-х років XX ст. Нині перебуває на озброєнні багатьох країн світу, зокрема й України.

Views: 4.2k

Муа́ммар Кадда́фі — міжнародний діяч, лідер Лівії в 1969—2011 роках, також один із найбагатших людей усіх часів.

Views: 4.2k

Украї́на — держава, розташована у Східній Європі, охоплює південний захід Східноєвропейської рівнини, частину Східних Карпат і Кримські гори. Межує з Румунією і Молдовою на південному заході, з Угорщиною, Словаччиною та Польщею на заході, з Білоруссю на півночі та з Росією на сході й північному сході. На півдні омивається Чорним та Азовським морями. Площа становить 603 700 км². Найбільша за площею країна серед повністю розташованих у Європі.

Views: 4.0k

«Мавка. Лісова пісня» — український 3D-мультфільм за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та образів народної міфології. Прем'єра відбулася 2 березня 2023 року.

Views: 3.6k

ЗРК Куб — радянський зенітно-ракетний комплекс військової ППО. Розроблений в ОКБ-15 ГКАТ.

Views: 3.5k

Національний реєстр фільмів — список американських фільмів, вибраних Національною радою США зі збереження фільмів для зберігання в Бібліотеці Конгресу. Повноваження ради, заснованого згідно з Національним акту щодо збереження фільмів 1988 року, були підтверджені актами Конгресу 1992, 1996, 2005 і 2008 років.

Views: 3.4k

Сергі́й Микола́йович Шкáрлет — міністр освіти і науки України з грудня 2020 року, український економіст, науковець, доктор економічних наук, у наукових роботах якого виявлено академічний плагіат. Колишній ректор університету «Чернігівська політехніка» (2010-2020), екс-заступник міністра освіти і науки України з питань євроінтеграції, тимчасовий в.о. міністра освіти і науки України. Лауреат премії «Академічна негідність» в номінації «Плагіатор-2020/21».

Views: 3.3k

Лісови́й Васи́ль Семе́нович — український філософ, громадський діяч, дисидент, політв'язень. Організатор самвидаву в 1960-х роках.

Views: 3.2k

Володи́мир Володи́мирович Пу́тін — російський державний та політичний діяч, колишній офіцер радянської розвідки. Чинний президент Російської Федерації і верховний головнокомандувач збройних сил Російської Федерації з 7 травня 2012 року, але раніше заступав на пост президента з 7 травня 2000 року.

Views: 2.9k

Дмитро́ Іва́нович Коцюба́йло — український доброволець, молодший лейтенант, командир 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2021). Член Проводу національно-визвольного руху «Правий сектор» (2020).

Views: 2.9k

Михайло Віталійович Забро́дський — український військовик, генерал-лейтенант Збройних сил України, Народний депутат України 9-го скликання. Командувач Десантно-штурмових військ (2015—2019), перший заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ і керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (2017). Герой України.

Views: 2.7k

Сергій Іванович Наєв — український військовик, генерал-лейтенант. Заступник начальника Генштабу ЗСУ і командувач Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ. Герой України (2022).

Views: 2.3k

Shahed 136 — дрон-камікадзе, виготовлений Іраном і вперше представлений у 2020 році.

Views: 2.2k

Віра Павлівна Лісова — українська філолог, публіцист, дисидентка. Учасниця українського правозахисного руху.

Views: 2.1k

Російське вторгнення в Україну  — відкритий воєнний напад Росії на Україну, що почався в четвер о 3:40 24 лютого 2022 року. Третій етап російсько-української війни, розв'язаної Росією 2014 року, участь у якій РФ намагалася заперечувати. Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції від 2 березня 2022 року засудила дії Росії та назвала їх агресією проти України. Міжнародний суд ООН в Гаазі 16 березня 2022 року зобов'язав Росію припинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії в Україні.

Views: 2.1k

18 березня — 77-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 288 днів.

Views: 2.1k

Слобода́н Міло́шевич (серб. Слободан Милошевић, сербохорв. Slobodan Milošević, нар. 20 серпня 1941, Пожареваць, Королівство Югославія — пом. 11 березня 2006, Гаага, Нідерланди) — югославський політик і державний діяч, президент Союзної Республіки Югославія (1997—2000), Сербії (1986—1997).

Views: 2.1k

Тара́с Григо́рович Шевче́нко — український поет, прозаїк, мислитель, живописець, гравер, етнограф, громадський діяч. Національний герой і символ України. Діяч українського національного руху, член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

Views: 2.1k

Оле́г Анато́лійович Ви́нник — український співак, автор пісень та актор.

Views: 2.1k

День свято́го Па́трика — культурне та релігійне ірландське національне свято, яке щороку відзначають 17 березня, у день смерті небесного покровителя Ірландії святого Патрика.

Views: 2.0k

Ленс Реддік — американський актор театру і кіно. Відомий завдяки таким фільмам як «Облога», «Я мріяла про Африку», «Джон Вік» і серіалам «Прослушка», «Тюрма Оз» і «Босх».

Views: 1.9k

Ки́їв — столиця та найбільше місто України. Розташований у середній течії Дніпра, у північній Наддніпрянщині. Політичний, соціально-економічний, транспортний, освітньо-науковий, історичний, культурний та духовний центр України. У системі адміністративно-територіального устрою України Київ має спеціальний статус, визначений Конституцією, і не входить до складу жодної області, хоча і є адміністративним центром Київської області. Місце розташування центральних органів влади України, іноземних місій, штаб-квартир більшості підприємств і громадських об'єднань, що працюють в Україні.

Views: 1.9k

OLX — платформа онлайн-оголошень, яка об'єднує людей для покупки, продажу або обміну товарами та послугами. Станом на 2018 рік на майданчику зареєстровано 1,5 млн продавців, розміщено понад 11 млн оголошень і кожну хвилину додається близько 100 нових. Оголошення класифікуються за такими категоріями, як «Дитячий світ», «Нерухомість», «Транспорт», «Запчастини для транспорту», «Робота», «Тварини», «Дім і сад», «Електроніка», «Бізнес та послуги», «Мода і стиль», «Хобі, відпочинок і спорт», «Віддам безкоштовно» і «Обмін». OLX є найбільш відвідуваним сервісом оголошень в Україні. Кожен другий інтернет-користувач з України відвідує ресурс мінімум один раз на місяць.

Views: 1.8k

МіГ-31 — радянський двомісний надзвуковий всепогодний винищувач-перехоплювач дальньої дії. Є модернізованим варіантом радянського одномісного винищувача 1970-х років МіГ-25.

Views: 1.8k

Збро́йні си́ли Украї́ни — військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладені завдання з оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності. Структурно поділене на 3 види та 2 окремі роди військ/сил.

Views: 1.8k

Глінка Єлизавета Петрівна — російська громадська діячка, правозахисниця та філантроп. Виконавчий директор благодійного фонду «Справедлива допомога».

Views: 1.7k

Міжнародний суд — головний судовий орган Організації Об'єднаних Націй, до юрисдикції якого входять усі питання, що передаються йому державами, і всі питання, передбачені Статутом ООН і чинними договорами і конвенціями. Цей орган складається з 15 суддів, яких окремо обирають Генеральна Асамблея і Рада Безпеки на дев'ять років. Судді обираються за рівнем кваліфікації, а не за національною ознакою. Проте не може бути обрано двоє суддів з однієї країни. Суд міститься у місті Гаага (Нідерланди). Країни-члени можуть передавати на розгляд Міжнародного суду справи про прикордонні суперечки, право на рибну ловлю, право на корисні копалини та інші спірні питання. Генеральна Асамблея або Рада Безпеки можуть консультуватися з Міжнародним Судом з будь-якого питання.

Views: 1.7k

Вале́рій Фе́дорович Залу́жний — український воєначальник, генерал. Головнокомандувач Збройних сил України, член Ради національної безпеки і оборони України.

Views: 1.6k

Новомоскóвськ — місто обласного підпорядкування в Україні, у Дніпропетровській області, адміністративний центр Новомосковського району. Новомосковськ лежить на правому березі річки Самари, лівої притоки річки Дніпро, на Заході Самарських плавень, за 25 км на північний схід від міста Дніпра.

Views: 1.6k

Джеймі Лі Кертіс — американська акторка, письменниця, громадська діячка; відома на ранніх етапах своєї акторської кар'єри як «королева крику» через свої ролі у низці фільмів жахів початку 1980-х («Хелловін»). Володарка двох премій «Золотий глобус» і премії BAFTA.

Views: 1.6k

Лі́на Васи́лівна Косте́нко — українська поетеса-шістдесятниця, письменниця, дисидент. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Ордену Почесного легіону (2022).

Views: 1.6k

У наявному списку наведено близько 450 найпопулярніших[джерело?] імен, якими найчастіше називають жінок (дівчат) в Україні. До нього включено імена різноманітного походження: українські, загальнохристиянські, православні, католицькі, а також язичницькі слов'янські імена.

Views: 1.6k

Ба́хмут, також Бахму́т — місто в Донецькій області України, адміністративний центр Бахмутської міської громади та Бахмутського району.

Views: 1.6k

Ра́діо Свобо́да — інтернет-видання та радіостанція, яка позиціонує себе як приватний некомерційний інформаційно-новинний засіб масової інформації. Фінансується Конгресом США.

Views: 1.5k

250 найрейтинговіших фільмів IMDb — список художніх фільмів, які отримали найвищі середні оцінки користувачів у рейтингу сайту IMDb. За оцінками пошукових систем всесвітньої мережі, це найбільш цитований, а отже найпопулярніший у світі рейтинг фільмів. Це також один з перших кінематографічних рейтингів, створених самими глядачами та кіноманами.

Views: 1.5k

«Все завжди і водночас» — американський науково-фантастичний фільм режисерів Денієла Шайнерта і Дена Квана. У головній ролі — Мішель Єо. Картина відкрила фестиваль South by Southwest 11 березня 2022.

Views: 1.5k

Марія Олексіївна Львова-Бєлова — російський державний, політичний і громадський діяч. Уповноважений при Президентові Російської Федерації з прав дитини з 27 жовтня 2021.

Views: 1.4k

Військові звання України — це система рангів, що була утворена у березні 1992 року після ухвалення Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». У 2020 році проведене реформування сержантських (старшинських) та генеральських звань.

Views: 1.4k

Украї́нська мо́ва — національна мова українців. Належить до східнослов'янської групи слов'янських мов, що входять до індоєвропейської мовної сім'ї, поряд з романськими, германськими, кельтськими, грецькою, албанською, вірменською та найближче спорідненими зі слов'янськими балтійськими мовами. Є державною мовою в Україні.

Views: 1.4k

3-тя окрема штурмова бригада — підрозділ Збройних сил України, сформований 9 березня 2022 року на базі підрозділу територіальної оборони «Азов», що почав створюватися у Києві з перших днів російського вторгнення 2022 року; 26 січня 2023 перетворений на окрему штурмову бригаду Сухопутних військ ЗС України. Раніше відомий як ССО «Азов»

Views: 1.4k

Олександр Станіславович Сирський — український військовик, генерал-полковник, командувач Сухопутних військ Збройних сил України ; командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця». Командувач ООС (2019). Герой України (2022).

Views: 1.3k

Пе́рша світова́ війна́ — світова війна, глобальний збройний конфлікт, що розвивався перш за все в Європі з 28 липня 1914 до 11 листопада 1918 року, в якому брали участь 38 держав із населенням 1,5 млрд мешканців. У той час відома як Велика війна або «Війна, щоб завершити всі війни», вона призвела до мобілізації понад 70 мільйонів військовослужбовців, зокрема 60 мільйонів європейців, що робить її однією з найбільших війн в історії, а також одним із найсмертоносніших конфліктів в історії, в якому, за оцінками істориків, загинуло до 8,5 мільйона військових і 13 мільйонів цивільних. Низка геноцидів, які були наслідками війни, та пов'язана з нею пандемія іспанського грипу 1918 року додатково спричинили багато мільйонів смертей у всьому світі. Конфлікт мав вирішальний вплив на історію людства першої половини XX століття.

Views: 1.3k

Пін-ап, пінап — особливий стиль американської графіки, поширений в середині XX століття. У більш широкому сенсі пінап — означає тиражований образ секс-символу. Як правило, це зображення красивої, найчастіше напівоголеної дівчини. Пін-ап стилем є переважно кокетливі сукні з оборками, спідниці із завищеною талією, спокусливі маленькі шорти, жіночні блузки, неодмінні пояски, підбори-шпильки.

Views: 1.3k

Пові́тряні си́ли Збро́йних сил Украї́ни — вид збройних сил у складі Збройних сил України, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об'єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Views: 1.3k

ChatGPT — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI. Це велика статистична модель мови, оптимізована для ведення діалогів та відлагоджена завдяки технікам навчання з учителем та навчання з підкріпленням. В основі прототипу лежить модель OpenAI GPT-3.5 — покращена версія GPT-3.

Views: 1.3k

RAM II UAV — український дрон-камікадзе. Створений на базі БПЛА «Лелека-100» компанії DEVIRO. Система призначена для нанесення точних ефективних ударів по ворожих силах та мінімізації супутнього збитку при використанні в міській місцевості. Запуск комплексу здійснюється з мобільної катапульти.

Views: 1.3k

Росі́йська Федера́ція, або Росі́я — трансконтинентальна держава у Східній Європі та Північній Азії з площею 17 098 246 км² в міжнародно визнаних кордонах. Російська Федерація є найбільшою за територією країною у світі, що охоплює більше однієї восьмої площі суходолу Землі, розтягнувшись на одинадцять часових поясів і межуючи з 16 країнами — членами ООН. Територія Росії простягається від Балтійського моря на заході до Тихого океану на сході, а також від Північного Льодовитого океану на півночі до Чорного моря та Кавказу на півдні. На міжнародно визнаній території проживають 142 998 511 жителів.

Views: 1.3k

Гаа́га — місто на заході Нідерландів, біля Північного моря, резиденція нідерландського уряду і парламенту, столиця провінції Південна Голландія та осідок нідерландського короля. У Гаазі розташовані відомі міжнародні правові фундації: Міжнародний суд ООН та Міжнародний кримінальний суд.

Views: 1.3k

Олександр Миколайович Камишін — управлінець, колишній голова правління Укрзалізниці, з 11 серпня 2021 був в.о. голови правління Укрзалізниці. До того, як очолив Укрзалізницю, — менеджер у Dragon Capital і SCM, засновник компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital.

Views: 1.3k

95-та окрема десантно-штурмова бригада — військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Базується у м. Житомир.

Views: 1.3k

Вбивство Муаммара Каддафі сталося 20 жовтня 2011 року після завершення битви за Сирт — останньої битви громадянської війни в Лівії.

Views: 1.2k

Ле́ся Украї́нка — українська письменниця, перекладачка та культурна діячка, співзасновниця літературного гуртка «Плеяда» та групи Українська соціал-демократія. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Views: 1.2k

Англі́йська мо́ва — мова, що належить до західногерманської підгрупи індоєвропейської мовної сім'ї, якою спочатку розмовляли жителі ранньосередньовічної Англії. Названа на честь англів, одного з давніх германських народів, які мігрували з Ангельна, півострова на Балтійському морі, пізніше — на територію Великої Британії, названу на їхню честь — Англія. Живі мови, найближчі до англійської, включають шотландську рівнинну, за нею йдуть нижньосаксонська та фризька мови. Хоча англійська мова є спорідненою з німецькою, її словниковий запас зазнав надзвичайно великого впливу від старонормандської і латинської, а також від давньоскандинавскої мов.

Views: 1.2k

Володи́мир Олекса́ндрович Зеле́нський — український державний діяч, шостий і чинний Президент України з 20 травня 2019 року[⇨]. До вступу на посаду здобув популярність як шоумен, актор, комік, режисер, продюсер і сценарист. Був співвласником і художнім керівником «Студії Квартал-95» (2003—2019) та генеральним продюсером телеканалу «Інтер» (2010—2012).

Views: 1.2k

Півні́чна Коре́я, офіційна назва — Коре́йська Наро́дно-Демократи́чна Респу́бліка — країна в Східній Азії, що займає північну частину Корейського півострова. Межує на півночі з КНР та Росією уздовж річок Ялуцзян та Туманган, а на півдні з Південною Кореєю з сильно укріпленою корейською демілітаризованою зоною, яка розділяє дві країни. Північна Корея, як і Південна, претендує на законний уряд всього півострова та сусідніх островів. Столиця та найбільше місто — Пхеньян.

Views: 1.2k

Аліна Артурівна Михайлова — українська волонтерка, військовий медик ЗСУ, активістка. Депутатка Київської міської ради IX скликання. Доброволиця 1-ї окремої штурмової роти ДУК «Правий Сектор», керівниця медичної служби «УЛЬФ». 2022 року увійшла до списку «30 до 30: обличчя майбутнього» від «Forbes».

Views: 1.2k

Мі́ла Ку́ніс, Міле́на Ма́рківна Ку́ніс — американська акторка.

Views: 1.2k

Київська Русь — середньовічна східноєвропейська феодальна монархічна держава зі столицею в Києві, що існувала впродовж IX-XIII століть. Об'єднувала під владою князів із династії Рюриковичів східнослов'янські, балтські та фіно-угорські племена. У часи найбільшої могутності простягалася від Білого моря на півночі до Чорного моря на півдні, і від верхів'їв Вісли на заході до середньої Волги на сході.

Views: 1.2k

Держа́вний Гі́мн Украї́ни — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційна музична редакція ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року ( інструментальне виконанняфайл;  хорове виконанняфайл.

Views: 1.2k

«Парова машина» — українська народна пісня, що належить до жартівливих і танцювальних пісень. Деякі дослідники припускають наявність еротичного підтексту в пісні. Пісня має варіанти виконання, головною відмінністю є початок пісні «Була в мене парова машина» або «Була в батька парова машина».

Views: 1.2k

Степа́н Андрі́йович Банде́ра — український політичний діяч, революціонер, один із радикальних та чільних ідеологів, практиків і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Разом з Миколою Лебедем був одним зі організаторів вбивства Броніслава Перацького за політику пацифікації та вбивства Олексія Майлова через проведення спланованого та штучного організованого голоду на українських землях 1932—1933.

Views: 1.2k

Бре́ндан Джеймс Фре́йзер — американський актор канадського походження. Відомий своїми ролями у популярних фільмах «Мумія», «Мумія повертається», «Мумія: Гробниця імператора-дракона», «Джордж з джунглів». За роль у фільмі «Кит» отримав премії «Оскар», Премію Гільдії кіноакторів США та «Вибір критиків» у категорії «Найкраща чоловіча роль».

Views: 1.2k

Дру́га світова́ війна́ — глобальний збройний конфлікт, що тривав від 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 року. У війні взяло участь понад 60 країн, зокрема всі великі держави, які утворили два протилежні військові табори: блок країн Осі та антигітлерівську коаліцію («союзники»). Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб. Супротивні держави кинули всі економічні, промислові та наукові можливості на потреби фронту, стираючи різницю між цивільними та військовими ресурсами. Загальні людські втрати коливаються між 50 й 80 мільйонами осіб, більшість із яких були мешканцями Радянського Союзу та Китаю. Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами і злочинами проти людяності, насамперед Голокостом, стратегічними килимовими бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї.

Views: 1.2k

Meta Platforms, Inc. — американська корпорація конгломерату соціальних мереж, що базується в Менло-Парку, штат Каліфорнія. Її заснував Марк Цукерберг як разом зі своїми сусідами по кімнаті та студентами Гарвардського коледжу, якими були Едуардо Саверін, Ендрю Макколлум, Дастін Московіц та Кріс Г'юз, спочатку як TheFacebook.com — пізніше Facebook, популярний глобальний вебсайт соціальних мереж. Meta — одна з найдорожчих компаній у світі. Вона вважається однією із Великої п'ятірки технологічних компаній разом із Microsoft, Amazon, Apple і Google.

Views: 1.1k

Тетяна Кіндратівна Горобець — українська співачка. Народна артистка України (2009).

Views: 1.1k

Часник ведмежий, цибу́ля ведме́жа — багаторічна трав'яниста рослина родини цибулевих, відома також під народними назвами левурда, леверда, ди́кий часни́к. Росте на більшій частині Європи. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України та кількох інших сусідніх країн. Харчова, лікарська, медодайна та декоративна культура.

Views: 1.1k

Перехід церковних громад до ПЦУ — процес переходу парафій УПЦ московського патріархату до Православної церкви України, який почався після Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року, і створення в його результаті Православної церкви України (ПЦУ).

Views: 1.1k

Національна суспільна телерадіокомпанія України або Суспільне — українська суспільна телерадіокомпанія, до якої входять загальнонаціональні телеканали «Перший», «Суспільне Культура», «Суспільне Новини», радіоканали «Українське радіо», «Радіо Промінь» і «Радіо Культура», 24 регіональні філії, а також діджитал-платформи, серед яких інтернет-ЗМІ «Суспільне Новини» та «Суспільне Спорт».

Views: 1.1k

Сполу́чені Шта́ти Аме́рики — федеративна республіка в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою та федерального (столичного) округу Колумбія. Окрім того, США належать частина Віргінських островів та Пуерто-Рико у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам, Північні Маріанські Острови та інші острови в Океанії. Столиця — місто Вашингтон.

Views: 1.1k

Су-27 — радянський важкий багатоцільовий високоманевровий всепогодний винищувач четвертого покоління. Розроблений в ДКБ Сухого, у 1982 році прийнятий на озброєння Радянських ВПС.

Views: 1.1k

С-300 — сімейство радянських зенітно-ракетних систем середнього радіуса дії. Серійне виробництво системи під індексом С-300ПТ було розпочато в 1975 році. В 1978 році були завершені випробування системи, а в 1979 році перший полк С-300 став на бойове чергування.

Views: 1.1k

Львів — місто в Україні, адміністративний центр області, агломерації, району, міської громади, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та центром Західної України. За кількістю населення — сьоме місто країни.

Views: 1.1k

Украї́нська абе́тка, також украї́нська áзбука, украї́нський алфа́вíт — сукупність літер, прийнятих в українській писемності та розміщених у певному усталеному порядку.

Views: 1.1k

Федоров Михайло Альбертович — український підприємець та державний діяч. З 29 серпня 2019 — віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України в уряді Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля. Ініціатор електронного сервісу державних послуг Дія. Наймолодший міністр в історії української політики.

Views: 1.0k

Броньована евакуаційна машина Büffel або Bergepanzer 3 (BPz3) відноситься до групи машин бойової підтримки. Це двостороння розробка бундесверу та голландської армії на базі основного бойового танка Leopard 2.

Views: 1.0k

Сухопутні війська Збройних сил України — найчисленніший самостійний вид збройних сил України, головний носій їх бойової могутності, призначений для ведення бойових дій переважно на суходолі.

Views: 1.0k

«Siúil A Rún», також «Suil A Ruin» — традиційна ірландська пісня. Виконується від імені жінки, що сумує за коханим чоловіком, який обрав для себе військову кар'єру, і висловлює бажання підтримати його. Пісня має версію ірландською мовою у виконанні хору та англомовні версії. Належить до макаронічного стилю, оскільки її найпоширеніші виконання поєднують у тексті ірландомовні та англомовні фрази.

Views: 1.0k

Instagram — соціальна мережа, що базується на обміні світлинами, дозволяє користувачам робити світлини, застосовувати до них фільтри, а також поширювати їх через свій сервіс і низку інших соціальних мереж. Належить компанії Meta Platforms. Є одним із найпопулярніших сервісів у мистецтві айфонографії. Світлини у Інстаґрамі мають квадратну форму — як в камерах Kodak Instamatic і Polaroid. Тоді як більшість мобільних фоторедакторів використовує співвідношення сторін 3:2.

Views: 996

67-та окрема механізована бригада — військове формування засноване у взаємодії Генерального штабу Збройних Сил України та ДУК ПС, на базі підрозділів ДУК ПС із 7-м Центром Спеціальних Операцій Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Views: 984

«Приват24» — найпопулярніший в Україні інтернет-банкінг. Працює з 26 березня 2001 року й належить ПриватБанку.

Views: 980

Ка́рлес Пучдемо́н — іспанський політик, каталонський націоналіст, лівий популіст, втікач; за професією журналіст. З січня 2016 по жовтень 2017 президент уряду Каталонії. Звинувачується органами юстиції Іспанії у сепаратизмі, спробі державного перевороту, розкраданні державних грошей. Переховується в Бельгії.

Views: 972

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Місце дислокації — смт Черкаське. Входить до складу Оперативного командування «Схід».

Views: 958

Parimatch — бренд міжнародної холдингової компанії «Parimatch», яка провадить букмекерську діяльність та організовує азартні ігри в інтернеті. Представник бренду в Україні — компанія «Parimatch Ukraine».

Views: 940

46-та окрема аеромобільна бригада — військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України чисельністю у бригаду.

Views: 929

1-й окремий механізований батальйон «Вовки Да Вінчі» — військове формування Сухопутних військ Збройних сил України.

Views: 927

Константинополь, Костянтинополь, Царгород — місто на європейському березі Босфору в місці, де він поєднується із затокою Золотий Ріг. Столиця Східної Римської, потім Візантійської імперії, засновано у 324—330 рр. імператором Костянтином І Великим.

Views: 921

У статті наведено перелік сухопутної військової техніки України.

Views: 918

Мала́ Акаде́мія нау́к Украї́ни — освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

Views: 918
    main(): 1x 0.11213898658752s
index: 1x 0.11153292655945s
t_/pages/daily-top-views: 1x 0.10913586616516s
t_/blocks/list: 1x 0.10387706756592s
router_page: 1x 0.001986026763916s
t_/common/header: 1x 0.0013890266418457s
t_/common/head: 1x 0.00099301338195801s
loading-2: 1.5x 0.00077605247497559s
t_/common/footer: 1x 0.00010800361633301s
t_/content/select: 1x 7.4863433837891E-5s
----- END OF DUMP (2023-05-30 04:23:05)  -----